מאמרים

Click Here to Edit Your Title

07/06/2016

נתינה חסרת גבולות

שמי אלישבע והבעיה שלי נראית מוזרה למי שאינו מצוי בה.

מי שמכיר אותי מרחוק עלול לחשוב שאני אישה מושלמת. בכל מקום שאני מגיעה אליו מתקבצות סביב נשים מסכנות שרואות בי 'כותל דמעות'. לא יודעת למה, אבל מהר מאוד נותנות לי נש/ים נדכאות אמון ופורסות בפניי את כל סודותיהן. אני מנסה לעזור עד שבשלב מסויים, הפרויקטים הללו משתלטים עליי. בלי שהתכוונתי יש לי 6 ידידות מרות נפש, שמתקשרות אליי מספר פעמים ביום וממלאות את כל סדר יומי. הבעיה הקשה היא שכאשר אני מאכזבת אותן, כי אינני עומדת בעומס, הן מטיחות בי מילים קשות ופגעניות, ולפעמים קללות ממש.

למעשה אפשר לתאר את ההליך כחוזר על עצמו: אישה מוצאת בי משען, אני מתמסרת אליה עד שאני כבר לא עומדת במשימה/ הבית והילדיםפ נפגעים/ התפקוד בעבודה יורד. בשלב השני אני מתחילה להוריד הילוך, אבל בדרך כלל הנעזרות במקום להעריך את ההתמסרות עד כה מגיבות באופן קשה ובוטה. האם יש בי משהו שמושך אליי את האומללות? ואולי המשיכההזו בכלל בעייתית, ונובעת מחסרון שלי ולא יתרון. מדוע לא נדבקות אליי נשים חזקות ונורמטיביות, שאני מעויינת בקרבתן? האם להפסיק לעזור? מה עלי לעשות?

 

אודה לך על תשובה

אלישבע

 

 

 

 ... 

 

Click Here to Edit Your Title

07/06/2016

הפרעת אישיות גבולית

 הפרעת אישיות גבולית

כאשר התארסתי ראיתי בחורה חברותית, זורמת, נעימה, כייפית. חכמה. כל המעלות.

אבל מיד אחרי החתונה גיליתי שמשהו לא תקין. היו התפרצויות, אלימות, צרחות, התקפי זעם על כל מה שלא נעשה כמו שרוצה, ואפילו איומי אובדנות. מישהו אמר לי שמדובר כנראה בהפרעת אישיות גבולית.

רציתי לדעת מה זה ואם אפשר לטפל בזה. 

תשובה:

כאשר אדם מתנהג בצורה לא תקינה יכולות להיות מספר סיבות:

1. מצוקה

2. בעיה רגשית

3. בעיה נפשית

4. הפרעה אישיותית

5. הפרעה גופנית

6. הפרעת קשב וריכוז

7. בעיה חינוכית

 

להלן שאלון על הפרעת אישיות גבולית.

 

 

...

קרא עוד >

Click Here to Edit Your Title

07/06/2016

מנמיכים ציפיות

שלום רב,

רציתי להתייעץ בעניין שמציק לי מאוד.

לפני כשמונה חודשים התחתנתי עם אדם מוצלח, מוכשר וחכם. לכאורה הייתי אמורה להיות מאושרת ושמחה, אבל אני לא. אולי יישמע שאני כפוית טובה, ובעצם היה עליי לרקוד משמחה על כך שקיבלתי בעל בריא בגופו ובנפשו, והוא איננו טיפש או רע, ולהסתפק במה שיש – אבל בתוכי אינני מסתפקת בכך שהכל לכאורה יפה ותקין, כי בפועל חיי היום יום שלי עמוסי כאבי לב. 

הרבה דברים חסרים לי ביחסים המשפחתיים, ואני מרגישה שזה לא זה. לא כך תכננתי את החיים שלי, ואני מוצאת את עצמי הרבה פעמים בוכה מתסכול. אני מרגישה שחסרים לי דברים בסיסיים שכאישה וכרעיה הייתי צריכה לקבל – ואני מאוכזבת מאוד. אתן דוגמאות שהן אולי שוליות, אבל כשהן מתרחשות בחיי היום יום הן מאכזבות ומתסכלות....

קרא עוד >

Click Here to Edit Your Title

07/06/2016

נקי בלב

אני קוראת את הכתבות בעניין רב וחלק מהן אף הועילו לי אישית. באחת הכתבות נגעת בבעיה שהייתי רוצה להרחיב ולהעלות על שולחן הדיונים.

אני נשואה פחות משנתיים, אם לתינוק ומצפה לילד נוסף בס"ד. בעלי אדם יקר וטוב לב, והקשר שבינינו נהדר. יש לנו רק בעיה אחת קלסית שנקראת 'הצד שלו' שתפחה אצלנו לממדים מעט מאיימים.

שנינו מבתים חוצניקים, אך בעוד שהוא מבית בסגנון אמריקני, אני באתי מבית בסגנון אירופי. ההבדל מתבטא בעיקר בגישה כלפי ניקיון הבית ותחזוקתו. בתחילה חשבתי שאלו הבדלים נורמליים ועליי לנסות להתרגל אליהם כמו לכל הבדל אחר בנישואים, אך עתה לאחר כשנתיים אני מבינה שהבעיה לא תיפתר מאליה. 

קרא עוד >

Click Here to Edit Your Title

07/06/2016

מאזן נישואים

שלום לך ב. מנחם יקרה!

אני כותבת לך בתפילה ובתקווה שתוכלי לעזור לי, להציל את הבית הטרי שהוקם.

ראשית, אציג את עצמי. שמי שרה, בת21 ואני נשואה למנחם בן +19 כמעט שנה.

כשהציעו להוריי את השידוך, כולם טענו שמדובר בענבי הגפן בענבי הגפן. המשפחות התאימו כמו כפפה ליד. למרות שהיו שטענו ש"הבחור והבחורה שונים מעט, אבל האם לא ככה זה בשידוכים?"

אני אנגליה ממוצא בלגי, ומנחם הוא ישראלי ממוצא אמריקני. נקודת המפגש הייתה בימים נוראים. רבים הציעו את השידוך, ולכולם זה היה נדמה ככפתור ופרח: ההורים של שנינו שייכים לאותה הקהילה ועוסקים באותו המקצוע, שתי המשפחות מצייתות לאותו רב, ובשמחת תורה רקדו האבות והבחור באותה הישיבה. 

....

קרא עוד >

Click Here to Edit Your Title

07/06/2016

מסורב ייעוץ

לב' מנחם היקרה והחכמה!
אני כותבת לך בדמעות, מתוסכלת והרוסה ולא יודעת מה לעשות. אני מקווה מאוד שתוכלי לעזור לי, כי מקריאת הכתבות החכמות שלך אני מסיקה שאת נכנסת ללב הקורא.
אנחנו נשואים כמעט שלוש שנים והורים לילד אחד.
מחצי שנה אחרי החתונה הרגשתי שבעלי לא מבין אותי. הוא לא מבין שאישה לפני לידה חלשה וצריך לעזור לה יותר, ולא הבין זאת גם כשביקשתי יפה.
הוא לא מבין שצריך להשקיע במילים טובות ובמתנות קטנות, ואני עשיתי את זה באופן חד צדדי. אלו דוגמאות. חיי הנשואים ...
 

קרא עוד >